Game Chef Edycja Polska

Historia

Home  >>  Historia

Game Chef to coroczny konkurs na stworzenie gry (niekomputerowej), stawiający uczestnikom i uczestniczkom wyzwanie polegające na napisaniu w niewiele ponad tydzień grywalnego szkicu oryginalnej gry w oparciu o zestaw składników i temat przewodni.

Jak można było przeczytać w nominacji do Diana Jones Award w 2006: Każdego roku w konkursie tworzone były mocne, bardzo zróżnicowane gry fabularne i okołofabularne (semi-rpgs). Obecnie jest to jedno z najlepszych miejsc do wybicia się dla nowych twórców i twórczyń gier oraz małych wydawców. Jedną z najlepszych cech konkursu jest rozwijanie społeczności do oceniania i angażowania się w inne projekty.

Początki Game Chefa sięgają wczesnych konkursów na Gaming Outpost, a sam Game Chef został wskrzeszony w 2002 na the Forge przez Mike’a Holmesa. W 2005 przejął go Andy Kitkowski, administrator Story Games, a zgłoszenia konkursowe przeniosły się na dwa lata na 1KM1KT. W 2007 Andy przeniósł Game Chef na dedykowane mu forum, a czego efektem były 82 oryginalne gry napisane przez uczestników konkursu, co do tej pory jest niepobitym rekordem. Game Chef 2008 korzystał z wyjątkowego formatu Artists first! i był współadministrowany przez Bena Lehmana, Remiego Treuera i Jeffa Benta.

W 2009 konkurs przejął Jonathan Walton, eksperymentując z agregowaniem wiadomości RSS (RSS Feeds). Game Chef 2010 to powrót do the Forge, jak i do 1KM1KT, podczas gdy konkurs w 2011 roku wprowadził tajną grupę poprzednich uczestników i uczestniczek nieformalnie doradzających głównemu  kucharzowi i gościnną osobę sędziującą będącą ekspertem/ką co do tematu przewodniego. Konkurs w 2012, czyli Game Chef Ostatniej Szansy, był ostatnią edycją odbywającą się na the Forge (obecnie forum w hibernacji). W 2013 prowadzenie zostało przejęte przez Avery McDaldno, a konkurs kontynuuje zmianę z 2012 roku w kierunku wielojęzycznego, globalnego konkursu.

W 2014 roku po raz pierwszy odbył się także Game Chef w języku polskim.

Więcej informacji na temat poprzednich edycji Game Chefa i ich zwycięzców i zwycięzczyń można znaleźć poniżej:

Dodaj komentarz