Game Chef Edycja Polska

(roz)Sądne trio

Home  >>  Informacje  >>  (roz)Sądne trio

(roz)Sądne trio

On Lipiec 4, 2017, Posted by , In Informacje, With No Comments

Najważniejszymi sędziami w konkursie Game Chef jesteście wy, uczestnicy i uczestniczki. To właśnie przed wami stoi najtrudniejsze zadanie. To wy z kilkunastu (kilkudziesięciu?) szkiców gier wybierzecie te dwa lub trzy, które będą walczyć o ostateczne zwycięstwo w finale. Finał będzie prostszy. O wiele prostszy. W końcu łatwiej wybrać najlepszą z kilku gier niż z kilkunastu, prawda?

O zwycięstwie w finale zadecyduje składająca się z trzech osób grupa sędziowska. W tym roku są to Aleksandra Sontowska, Katarzyna Kuczyńska oraz Katarzyna Matylla.

Czas abyście lepiej poznali to sędziowskie trio.


Katarzyna Matylla

Rocznik 1983. Z wykształcenia matematyczka, z zawodu programistka. W RPG gra od 1998, prowadzi od niewiele później.

Zaczynała od gier autorskich. Wiele godzin spędziła, frustrując się na tyle rzeczy, które w graniu jej nie wychodziły. Około roku 2009, za pośrednictwem męża, też erpegowca, odkryła „Dogs in the Vineyard”, potem inne gry indie i całą teorię za nimi stojącą.

Obecnie gra głównie w gry na mechanikach FATE i Powered by the Apocalypse (mechanika „Apocalypse World”).

W grach ceni wsparcie zdrowej umowy społecznej (komunikacja, bycie na jednej stronie, uzgodnienie oczekiwań), miejsce na decyzje i wkład kreatywny wszystkich uczestników gry, oraz jasną i nieuznaniową mechanikę.


Katarzyna Kuczyńska

Od ponad 20 lat graczka i Mistrzyni Gry oraz game designerka.

Współautorka gier fabularnych „Poza Czasem” oraz „Armie Apokalipsy” oraz wielu nieopublikowanych projektów. Pracowała jako game designerka przy grze komputerowej „Wiedźmin”.

Autorka kilku opowiadań, które ukazały się na łamach „Science fiction” oraz artykułów do „Magii i Miecza”.

W grach ceni przejrzystość zasad, odpowiednie dobranie mechaniki do założeń i klimatu, wsparcie dla Mistrza Gry.

Ulubione gry: dawniej „Wilkołak: Apokalipsa”, obecnie „Monsterhearts”.


Aleksandra Sontowska

Graczka, redaktorka i playtesterka.

Inicjatorka grupy na facebooku Erpegi są dla dziewczyn. Współautorka erotycznej gry karcianej „The Beast” nominowanej do Diana Jones Award. Uczestniczka erpegowotwórczych konkursów jak Game Chef i #200WordRPG Challenge

Ważne gry: „Warhammer”, „Dungeons & Dragons 3ed”, „Psy w Winnicy”, „Świat Apokalipsy”, „Torchbearer”, „Circle of Hands”, „Dog Eat Dog”, „#Azathoth”.

Dodaj komentarz