Game Chef Edycja Polska

Temat i składniki 2017

Home  >>  Informacje  >>  Temat i składniki 2017

Temat i składniki 2017

On Czerwiec 29, 2017, Posted by , In Informacje, With 1 Comment

Minęła 14:00 czasu środkowoeuropejskiego (UTC +2), a to oznacza, że polska edycja konkursu Game Chef się rozpoczęła!


Na pewno zapytacie skąd takie terminy. W końcu okres między 29 czerwca a 11 lipca to nie standardowe 9 dni. Prawda? Organizatorzy postanowili dać wszystkim uczestniczącym jak najwięcej i tyle samo czasu na napisanie swoich szkiców gry, konkurs więc rozpoczyna się 30 czerwca tuż po północy czasu nowozelandzkiego (UTC +12) i trwa do 10 lipca do północy czasu hawajskiego (UTC -10). Wszystko jasne?


Tegoroczny temat przewodni to: Granice [Borders]

Granice to z definicji miejsca lub stany nas ograniczające. Poprzez granice dzielimy, możemy je jednak przekroczyć, odkryć coś nowego, spotkać kogoś. Niektóre granice są bardzo oficjalnie, jak te oddzielające różne kraje, inne są nieformalne, ja umowne zasady w społecznościach. Niektóre granice są fizyczne i niezaprzeczalne, jak potężna rzeka, którą nie sposób przekroczyć, inne są subtelne i zmienne, jak granice naszej strefy komfortu. Korzystamy z granic, by czuć się bezpiecznie i kształtować naszą tożsamość, jednakże granice mogą także ograniczać, tłamsić, niesprawiedliwie dzielić. Niektóre granice chronimy z całych naszych sił, inne chcemy przetestować i zmienić. Przekraczamy granice, by odkrywać nowe, uczyć się i dorastać, by poddać w wątpliwość nasze postrzeganie rzeczywistości, i przekraczamy je też na koniec, by powrócić do domu.

W tegorocznej edycji konkursu Game Chef zachęcamy do stworzenia gier, które eksplorować będą temat granic i ograniczeń, tego jak je tworzymy, jak je przekraczamy i co znajdujemy po ich przekroczeniu.

Tegoroczne 4 składniki to: wątek, echo, dym, cięcie [yarn, echo, smoke, cut]

W nawiasach kwadratowych, tak jak w poprzednich edycjach, podajemy oryginalne, nieprzetłumaczone składniki oraz temat. Słowa mogą mieć wiele znaczeń, zwłaszcza takie wyrwane z kontekstu. Nie chcemy ograniczać waszych kreacji, dlatego traktujcie nasze tłumaczenia przede wszystkim jako luźne propozycje interpretacji.

Powodzenia!

One Comment so far:

  1. […] Oficjalne ogłoszenie tematu oraz składników znajdziecie pod adresem http://gamechef.gry-fabularne.pl/temat-i-skladniki-2017/ […]

Dodaj komentarz