Game Chef Edycja Polska

Wspaniała szóstka

Home  >>  Informacje  >>  Wspaniała szóstka

Wspaniała szóstka

On Lipiec 17, 2017, Posted by , In Informacje, With No Comments

Gratulujemy zwycięzcom i zwyciężczyniom!

Prawdziwym zwycięstwem w konkursie Game Chef jest namówienie ludzi do zebrania się i stworzenia nowych gier. Gratulujemy więc wszystkim uczestniczącym w tegorocznej edycji i dziękujemy za nadesłane zgłoszenia. W tym roku, tak jak dwa lata temu przysłaliście nam 6 szkiców gier. To dużo i mało. Pisząc szczerze, obserwując reakcje na różnych kanałach social media, spodziewaliśmy się lepszej frekwencji. Z drugiej strony cieszy nas bardzo liczba debiutów. Wszyscy tegoroczni uczestniczący startowali w konkursie Game Chef po raz pierwszy. Mamy nadzieję, że Game Chef będzie dla was podobną trampoliną do projektowania gier, jaką była dla Jasona Morningstara.

Proces oceniania

Każdemu uczestnikowi i uczestniczce zostaną przydzielone 4 gry do oceny. Do 31 lipca, do północy jedną z tych gier musicie zarekomendować do finału. Wasz wybór może być oparty na dowolnych kryteriach, które uznacie za najważniejsze. Możecie kierować się tym, czy dana gra jest innowacyjna, zrozumiała, grywalna w obecnym stanie i w jaki sposób wykorzystuje składniki. Nie musicie wyjaśniać swojej decyzji. Wystarczy rekomendacja.

Rekomendację prześlijcie bezpośrednio na mail gamechef [@] gry-fabularne.pl lub za pomocą formularza na stronie konkursu.

W ramach procesu oceniania prosimy także o napisanie krótkiej krytyki lub pochwały każdej z przydzielonych wam gier i wysłanie jej do autorki/autora. Jeśli autorka/autor pragną być oceniani publicznie, powinni utworzyć w grupie Game Chef Edycja Polska odpowiedni wątek i poinformować o tym organizatorów.

Pisząc krótką recenzję gry nie skupiajcie się na drobiazgach dotyczących stylu. Zamiast tego podzielcie się tym, co się wam podobało, co było niezrozumiałe, niejasne, swoimi pomysłami na poprawienie lub rozwinięcie gry oraz które – według was – decyzje autor/autorka powinien/powinna ponownie rozważyć, rozwinąć. Starajcie się być pomocni i wspierający.

Szczegółową listę przydzielonych wam gier oraz adresy do ich autorów i autorek otrzymacie do końca tego dnia na wasz email.

Zgłoszenia:

 1. Zgłoszenie 1
  Autorka: Piotr Białomyzy
  Tytuł: „Dzieci Katedry RPG”
  Link: https://drive.google.com/file/d/0B7uzmLE6iWufMnFMeHFjMVB4RUk/view
  Opis: Gra o klonach które starają się przeżyć w post-apokaliptycznej rzeczywistości.
 2. Zgłoszenie 2
  Autor: Rafał Sadowski
  Tytuł: „ECHO Divers”
  Link: https://drive.google.com/file/d/0B70oq9j3Q8tfTHE0ckRBLWhLZ00/view
  Opis: Gra fabularna z elementami gry planszowej w której gracze wcielają się w nurków: naukowców i techników pracujących przy Wielkim zderzaczu hadronów, obecnie zagubionych w obcym wymiarze, którzy są zmuszeni wychodzić poza granice swojej bezpiecznej enklawy aby badać nieznany krajobraz w celu zdobycia zasobów, nawiązania kontaktu z innymi enklawami i, być może, poznania tajemnic tego miejsca.
 3. Zgłoszenie 3
  Autorka: Monika „Auraya” Czyżowicz
  Tytuł: „Wielka Ucieczka”
  Link: https://drive.google.com/open?id=0B2I-7pEP-4-LZjRhWmdkaU5uQTg
  Opis: Grupka ocalałych w bunkrze ludzi spróbuje wydostać się na powierzchnię lawirując między dwoma SI i ich zwolennikami.
 4. Zgłoszenie 4
  Autor: Paweł Królak
  Tytuł: „Echa Lasu”
  Link: http://zn-rpg.weebly.com/uploads/2/9/0/5/29054083/echa_lasu.pdf
  Opis: Edukacyjno-ekologiczna gra kooperacyjna z elementami rywalizacji, przeznaczona dla graczy w dowolnym wieku i dowolnej liczbie.
 5. Zgłoszenie 5
  Autor: Patryk „Yemet” Burdecki
  Tytuł: „Oślepieńcy”
  Link: https://docs.google.com/document/d/1i6WDbvIsb9_VCu6DopRdr7nyB9owzONjjGxSc9g1smA/edit
  Opis: Horror z elementami survivialu, w klimacie nurtu weird fiction z domieszką science fiction.
 6. Zgłoszenie 6
  Autorrzy: Maria Piątkowska, Błażej Grygiel
  Tytuł: „Na Granicy Prawdy”
  Link: Na Granicy Prawdy
  Opis: Gra o reporterach w świecie po zagładzie.

Dodaj komentarz