Game Chef Edycja Polska

Wszyscy jesteśmy sędziami

Home  >>  Informacje  >>  Wszyscy jesteśmy sędziami

Wszyscy jesteśmy sędziami

On Czerwiec 22, 2015, Posted by , In Informacje, With 1 Comment

wyrok

Gratulacje!

Zakończyła się pierwsza część polskiej edycji konkursu Game Chef. Gratulujemy wszystkim uczestniczącym i dziękujemy za nadesłane zgłoszenia. W tym roku przysłaliście nam 6 gier. Tak, to trzy razy mniej niż w zeszłym roku. Nie udało się niestety zorganizować konkursu tak, jak zakładaliśmy to sobie kilkanaście miesięcy temu. Nie martwcie się jednak, nie rezygnujemy. Możecie na nas (i na naszą poprawę kwestii organizacyjnych) liczyć w przyszłym roku.

Proces oceniania

Na pewno nie możecie się już doczekać procesu oceniania.

Każdemu uczestnikowi i uczestniczce zostaną przydzielone 4 gry do oceny. Do 8 lipca jedną z tych gier musicie zarekomendować do finału. Wasz wybór może być oparty na dowolnych kryteriach, które uznacie za najważniejsze. Możecie kierować się tym, czy dana gra jest innowacyjna, zrozumiała, grywalna w obecnym stanie i w jaki sposób wykorzystuje składniki. Nie musicie wyjaśniać swojej decyzji. Wystarczy rekomendacja.

Rekomendację prześlijcie bezpośrednio na mail gamechef [@] gry-fabularne.pl lub za pomocą formularza na stronie konkursu.

W ramach procesu oceniania prosimy także o napisanie krótkiej krytyki lub pochwały każdej z przydzielonych wam gier i wysłanie jej do autorki/autora. Jeśli autorka/autor pragną być oceniani publicznie, powinni utworzyć w preferowanej przez siebie społeczności/grupie Game Chef Edycja Polska odpowiedni wątek i poinformować o tym organizatorów.

Pisząc krótką recenzję gry nie skupiajcie się na drobiazgach dotyczących stylu. Zamiast tego podzielcie się tym, co się wam podobało, co było niezrozumiałe, niejasne, swoimi pomysłami na poprawienie lub rozwinięcie gry oraz które – według was – decyzje autor/autorka powinien/powinna ponownie rozważyć, rozwinąć. Starajcie się być pomocni i wspierający.

Szczegółową listę przydzielonych wam gier oraz adresy do ich autorów i autorek otrzymacie do końca tego dnia na wasz email.

Zgłoszenia:

 1. Zgłoszenie 1
  Autorka: Katarzyna „Eri” Matylla
  Tytuł: „Wyrok”
  Link: https://docs.google.com/document/d/1AaQGSpuU3X2uV51gLYd_amODm_tMXk-ay7nre3DxxBo/edit?usp=sharing
  Opis: Wyrok to gra, w której gracze wspólnie tworzą i przedstawiają sny człowieka podejmującego decyzję przesądzającą o życiu lub śmierci.
 2. Zgłoszenie 2
  Autor: Przemysław „Thronaar” Wasilewski
  Tytuł: „Siedem Snów”
  Link: https://drive.google.com/open?id=0B6UoEZcE3wsxR282a1hEREpTNWM&authuser=0
  Opis: Siedem Snów jest mini grą napisaną na polską edycję konkursu Game Chef w roku 2015, która została zaprojektowana z myślą o grupie osób niewidomych, choć może grać w nią każdy. Do gry potrzeba od czterech do ośmiu graczy, oraz czternastu znaczników.
 3. Zgłoszenie 3
  Autorka: Aleksandra
  Tytuł: „Taniec kolorów”
  Link: https://docs.google.com/document/d/1SLlHijJRY3CP8_z7Lm8JKdeOHzKsXzSQfsyce9EgYNQ/edit?usp=sharing
  Opis: Zabawa dla dzieci z bieganiem i rozpoznawaniem kolorów
 4. Zgłoszenie 4
  Autor: Wojciech Kowalczyk
  Tytuł: „Bajka na dobranoc”
  Link: https://docs.google.com/a/pjwstk.edu.pl/document/d/18ZjqQ-YBP2MlLLTXU2KeoAhbu-O3EsKKgQFehePO6lY/edit
  Opis: Gra o zapewnieniu dziecku spokojnego snu.
 5. Zgłoszenie 5
  Autor: Kordian Krawczyk
  Tytuł: „Czy internauci marzą o cyfrowych ważkach”
  Link: https://drive.google.com/file/d/0B0j4i5SA2o0MbS1xQUpFQmhRVkk/view?usp=sharing
  Opis: Echo mitu Indian Zuni w cyfrowym świecie mediów społecznościowych – przykład grywalizacji pomagającej utrzymać motywację, poczuć wsparcie grupy, wzmocnić siłę petycji.
 6. Zgłoszenie 6
  Autor: Jaspery Zephyr
  Tytuł: „Desperacja”
  Link: https://docs.google.com/document/d/1TX_7XJg2Ti-v71adGRNcRj4b_9ooq4kzo5m4xDIPclY/edit
  Opis: Niektórzy z nas mają po prostu dość prawdziwego świata. Zanurzeni w desperacji postanowiliśmy go porzucić i żyć w krainie snów, gdzie nie wszystko jest tak beznadziejne.

One Comment so far:

 1. […] zainteresowanymi – możliwość zapoznania się z nadesłanymi na konkurs projektami. W polskiej edycji zgłoszono 6 prac. Ze wszystkimi możecie zapoznać się pod powyższym linkiem. To znacznie mniej […]

Dodaj komentarz