Game Chef Edycja Polska

Zróbcie bałagan!

Home  >>  Informacje  >>  Zróbcie bałagan!

Zróbcie bałagan!

On Maj 11, 2014, Posted by , In Informacje, With No Comments
Game Chef rozpędza się z roku na rok. Oczekujemy w sumie we wszystkich ośmiu uczestniczących grupach językowych ponad 300 zgłoszeń. Tak jak w przypadku każdej z poprzedniej edycji, ta, obecna będzie najlepsza. Warto jednak się na chwilę zatrzymać, powściągnąć na chwilę towarzyszące konkursowi emocje, odetchnąć i zadać dwa ważne pytania:
  • Co jest takiego dobrego w formacie Game Chef?
  • Jak najlepiej wykorzystać Game Chef?

Co jest takiego dobrego w formacie Game Chef?

Game Chef zmusza ludzi do tworzenia i konfrontowania swoich pomysłów z innymi. Dzięki konkursowi, mniej więcej o tej porze roku nastaje pewien specyficzny czas, pełen energii skumulowanej na tym, by zmusić, zmotywować do przelania myśli na papier (lub co bardziej prawdopodobne na ekran monitora). Game Chef zaraża entuzjazmem. Dodatkowo czas trwania oraz współzawodnictwo oznacza, że naprawdę musisz się postarać, znaleźć czas i z sercem przysiąść i coś zrobić.

Nasze codzienne życie zwykle nie sprzyja sztuce i kreatywności, zwłaszcza gdy pojawiają się ważniejsze potrzeby. Game Chef skupia ludzi, wprawia w ekscytujące napięcie i daje im powody, by zrobić coś właśnie teraz. Ta mieszanka podekscytowania i napięcia z powodu krótkiego terminu konkursu ma bardzo ciekawy i porządany efekt uboczny. Zabija twój perfekcjonizm. To on każe ci nie dzielić się efektami swojej pracy, z obawy, że to co zrobiłeś nie jest wystarczająco dobre. To on zabija twoją nieskrępowaną kreatywność, stojąc tak naprawdę na drodze do doskonalenia siebie i tego co robisz. Jednym z kluczy do doskonalenia się jest dzielenie się swoja pracą z innymi i słuchanie konstruktywnych uwag. Tworzenie działających prototypów i doskonalenie ich. Poczucie dumy ze swojego niedopracowanego, nieco chaotycznego  pierwszego szkicu – ponieważ ten pierwszy, niedopracowany, nieco chaotyczny szkic jest ważnym kamieniem milowym w twojej pracy. Game Chef to doskonałe miejsce na eksperymenty z nowymi pomysłami. Gdy zgłosisz swoją grę, otrzymasz recenzje swojej pracy od czterech innych twórców. Ta informacja zwrotna pomoże ci w staniu się lepszym projektantem. Game Chef wynagradza kreatywne podejmowanie ryzyka. Nie musisz się martwić o to czy twój pomysł jest dopracowany, czy już ktoś kiedyś na coś podobnego wpadł, i czy w ogóle jest grywalny. Niezależnie od tego twoi recenzenci przyjrzą się i ocenią grę.

Jak najlepiej wykorzystać Game Chef?

Rzadko w konkursie Game Chef powstają gotowe, dopracowane gry. Wiele ze zgłoszonych gier nie jest nawet gotowa na playtesty. Środowisko twórcze zabijające perfekcjonizm oznacza, że to co w nim stworzysz najprawdopodobniej nie będzie doskonałe. Wykorzystaj to! Zapomnij o doskonałości! Spróbuj stworzyć grę robiącą wrażenie, eksperymentalną, niepokojącą, nową, dziwną. Wykorzystaj swoją konkursową energię na sprawdzenie, czy twój pomysł może działać. Zaangażuj innych w swój pomysł! Zrób zamieszanie! Daj innym informację zwrotną o ich pomysłach! Pomóż innym, gdy ich energia i zaangażowanie będzie spadać. Im więcej dasz konkursowej społeczności twórców, tym więcej otrzymasz w zamian. To co otrzymasz, uwagi, informację, to nie zawsze będzie sprawiedliwe i wyważone. Ważne jednak, że będzie. Respektuj społeczność, miej szacunek do innych. To oznacza stworzenie gry tak przystępnej jak to możliwe. To oznacza pytanie ludzi o to, jakiego rodzaju krytyki oczekują. W końcu oznacza to także pomoc innym, by odnieśli sukces. Zróbcie szum. Eksperymentujcie. Konstruktywnie krytykujcie. Wspierajcie innych. Twórzcie, by zobaczyć jaki będzie rezultat.

Dodaj komentarz